ثبت نام در سامانه آی نوتی
اگر می‌خواهید به عنوان یک کارشناس فروش در سامانه آی نوتی شروع به فعالیت کنید و یا می‌خواهید برای توسعه کسب و کارتان از خدمات و محصولات آی نوتی استفاده کنید؛ نیاز است در سامانه آی نوتی حتما ثبت نام کنید.
برای ثبت نام کافیست وارد سایت inoti.com شوید و از منوی موجود در سایت، گزینه‌ی "ورود به سیستم" را انتخاب کنید.

بعد از باز شدن صفحه‌ی ورود می‌بایست بر روی گزینه‌ی "ثبت نام" کلیک کنید.


در صفحه ‌ای که برای شما باز می‌شود؛ فرمی جهت تکمیل فیلدها به شما نمایش داده خواهد شد که می‌بایست تمامی این فیلدها در نهایت دقت و با اطلاعات حقیقی و درست تکمیل گردد. تمامی اطلاعات می بایست بر اساس مدارک هویتی شما تکمیل گردد. زیرا برای احراز هویت نیاز است که مدارک شناسایی خود را در سامانه بارگذاری نمایید.
در ادامه‌ی راهنما تک تک فیلدها را توضیح خواهیم داد.
نکته: حتما در زمان وارد کردن اعداد و رمز عبور، صفحه کلید خود را بر روی لاتین قرار دهید.

کد معرف
0084118067

برای ثبت نام در سامانه آی نوتی، حتما نیاز است که کد معرف داشته باشید و در صورتی که کسی سامانه آِ نوتی را به شما معرفی نکرده و خودتان از طریق سرچ گوگل با خدمات و امکانات سامانه آی نوتی آشنا شده‌اید؛ می‌توانید در گوگل به دنبال کد معرف آی نوتی بگردید و یکی از کدهای موجود را در این فیلد وارد نمایید.
نکته: معرف شما می‌بایست حتما جزو کارشناسان فروش آی نوتی باشد و داخل سامانه آی نوتی مراحل احراز هویت و فعال سازی شماره همراه را انجام داده باشد. این بدان معناست که هیچ کسب و کاری نمی‌تواند کد ملی خودش را به عنوان کد معرف به فرد دیگری بدهد. زیرا کسب و کارها فقط می‌توانند از خدمات آی نوتی استفاده کنند و نمی‌توانند به عنوان کارشناس فروش فعالیت داشته باشند.

نوع کاربر(حقیقی و حقوقی)

در این فیلد می‌بایست تعیین کنید که اکانت یا حساب کاربری را برای شخصیت حقیقی و یا شخصیت حقوقی می‌سازید.
در لیست بازشونده این بخش 3 مقدار وجود دارد.
  1. شخصی
  2. شرکتی
  3. دولتی
اگر نوع کاربر را بر روی "شخصی" قرار دهید؛ هیچ فیلدی به این فرم افزوده نخواهد شد.
اما در صورتی که نوع کاربر را بر روی "شرکتی" انتخاب کنید؛ دو فیلد دیگر هم به شما نمایش داده می‌شود که می‌بایست بر اساس مدارک شرکت خود این دو فیلد را به درستی تکمیل نمایید.
  1. نام حقوقی شرکت ثبت شده
  2. کد ثبت شرکت
به غیر از آن قسمتی برای بارگذاری تصویر روزنامه رسمی و یا جواز کسب شما قرار داده شده است که باید فایل jpg آن را بارگذاری نمایید.


همچنین چنانچه نوع کاربر را بر روی "دولتی" انتخاب کنید؛ دو فیلد دیگر به شما نمایش داده خواهد شد.
  1. نام حقوقی سازمان یا ارگان دولتی
  2. نام واحدی که این اکانت برای آن قرار است ساخته شود.
مانند نوع کاربری شرکتی، بخشی برای بارگذاری تصویر حکم یا ابلاغیه رسمی در این بخش قرار داده شده است.


نام و نام خانوادگی

برای وارد کردن نام و نام خانوادگی حتما صفحه کیبورد خود را بر روی فارسی قرار دهید.


تابعیت

در این فیلد حتما باید تابعیت خود را مشخص کنید و طبق تابعیت خود مدارک خود را آپلود کنید. چنانچه تابعیت غیر ایرانی دارید می‌بایست مدارکی که تابعیت شما را نشان دهد مانند تصویر کارت اقامت خود به همراه تصویر پاسپورت خود را جزو مدارک حساب کاربری آی نوتی بارگذاری کنید.

شماره ملی

در این بخش حتما باید کد ملی صحیح خود را که بر روی کارت ملی شما درج شده است و یک عدد 10 رقمی است؛ درج نمایید.
در صورتی که شما تابعیت غیر ایرانی دارید؛ شماره پاسپورت خود را در فیلد کد ملی وارد کنید.
نکته: با هر کد ملی تنها می‌توانید یک بار در سامانه آی نوتی ثبت نام کنید و در صورتی که کد ملی تکراری وارد کنید؛ سیستم به شما خطا خواهد داد.
نکته: لازم به ذکر است شماره پاسپورت کمتر از 10 رقم می‌باشد. در این صورت به تعداد ارقامی که کم دارید صفر قبل از شماره پاسپورت خود وارد کنید.

شماره همراه

شماره همراه می‌بایست در اینن بخش به همراه کد پیش شماره وارد گردد. شماره همراهی که در این بخش وارد می‌کنید می‌بایست تکراری نبوده و قبلا با این شماره کسی در سامانه آِ نوتی ثبت نام نکرده باشد.
نکته: در زمان تکمیل این فیلد، شماره همراه که وارد می‌کنید حتما از اپراتور همراه اول و یا ایرانسل باشد.

شغل

دو فیلد برای گروه شغلی و نام شغل قرار داده شده است که می‌بایست با توجه به نوع شغل خود این دو فیلد را تکمیل نمایید.

تاریخ تولد و جنسیت

تاریخ تولد خود را طبق تاریخی که در مدارک شناسایی شما درج شده است تکمیل نمایید. برای فیلد جنسیت هم حتما حواستان باشد که این گزینه بر روی حالت پیشفرض نماد و جنسیت خود را در این بخش انتخاب نمایید.
در صورت مشاهده‌ی مغایرت این فیلدها با مدارک ارسالی، مدارک شما تایید نخواهد شد.

استان و شهر

بر اساس آدرس پستی خود، فیلدهای استان و شهر را به درستی وارد کنید.


رمز عبور و تکرار رمز عبور

خب، همانند همه سایت‌هایی که در آن اکانت کاربری دارید؛ می بایست رمزی را برای ورود به اکانت کاربری خود انتخاب کرده و وارد نمایید تا در زمان ورود به سیستم از کد ملی یا شماره همراه خود به عنوان نام کاربر و از رمزی که در این قسمت وارد کرده‌اید به عنوان رمز عبور خود استفاده کنید.
بهتر است برای امنیت بیشتر رمزی را انتخاب کنید که ادغامی از حروف انگلیسی، اعداد و کاراکترهای خاص مانند @, &,!,$ و ... باشد.

قوانین و مقررات سایت

قبل از اینکه تیک این قسمت را بزنید؛ بر روی عبارت "قوانین و مقرارت سایت" کلیک کنید تا بتوانید متن کامل این قسمت را مطالعه کنید و پس از مطالعه، در صورتی که مورد تایید شما بود؛ این گزینه را علامتدار نمایید.
در نهایت، پس از تکمیل تمامی فیلدها بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا اطلاعات شما در سامانه آی نوتی ثبت گردد.


پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نام، این پیغام به شما نمایش داده خواهد شد که می بایست از این بخش بر روی دکمه‌ی "ورود به کنترل پنل" کلیک کنید.


ورود به کنترل پنل سامانه آی نوتی

وقتی بر روی دکمه‌ی "ورود به کنترل پنل" کلیک می‌کنید؛ به صفحه ورود به سایت راه پیدا کرده‌اید.
در این صفحه کد ملی و یا شماره موبایلی که در زمان ثبت نام، وارد کرده‌اید را به عنوان نام کاربری و پسوردی که در فرم ثبت ننام تعریف کرده‌اید را به عنوان کلمه عبور وارد کنید.
و برای تایید اینکه شما ربات نیستید، کد نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد نمایید.
نکته: اگر می‌خواهید برای هر بار وارد شدن به اکانت کاربری، نام کاربری و رمز عبور وارد نکنید؛ گزینه‌ی " مرا به خاطر داشته باش" را علامت دار نمایند.
و در نهایت بر روی دکمه "ورود به سامانه" کلیک کنید.


پس از اولین ورود سیستم از شما می‌پرسد که شما می‌خواهید به عنوان یک کارشناس فروش در سامانه آی نوتی فعالیت داشته باشید و فعالیت کنید و یا می‌خواهید به عنوان یک کسب و کار فقط از خدمات سامانه‌ی آی نوتی استفاده کنید.

فراموشی رمز عبور

چنانچه رمز عبور خود را برای ورود به سامانه فراموش کرده‌اید؛ می‌توانید از دو روش اقدام نمایید.
  1. از منوی موجود در قسمت ورود به سامانه بر روی منوی "بازیابی رمز عبور" کلیک کنید.
  2. از دکمه‌های زیر فرم لاگین، دکمه‌ی "فراموشی رمز" را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی این قسمت‌ها می‌بایست کد ملی یا شماره همراهی که با آن ثبت نام کرده‌اید را به همراه کد اعتبار سنجی نمایش داده شده در این صفحه، وارد کنید تا سیستم رمز جدید را برای شما ارسال کند.


نکته: حتما پس از ورود به سامانه رمز عبور خود را تغییر دهید.